wakacje Grecja

kreta10.jpgwakacje Grecja – Kreta (miejscowość Agia Marina)

Oto relacja z wyjazdu – wakacje Grecja:

Rozpoczynając swoją relację zacznę od faktu, że jeśli ktoś szuka miejsca gdzie toczy się bujne życie wieczorno-imprezowe, to tego tam nie znajdzie. W hotelu Santa Marina Beach jest przede wszystkim spokój. Miła atmosfera oraz czystość przemawia za wybraniem tego hotelu.

Hotel idealny dla rodzin z małymi dziećmi, jedna część hotelu położona przy samej plaży, druga przy basenie hotelowym. Jedzenie zróżnicowane – (w opcji all inclusive) 3 posiłki w formie szwedzkiego stołu. Potrawy ok, chociaż dla bardziej wymagających może być problem.

Nie możemy wyświetlić tej galerii.

Hotel położony 7 km od przeuroczego miasteczka Chania – do którego można dojechać miejskim autobusem za 1,5 EURO w 15 minut. Oczywiście polecam miasteczko, jest gdzie pospacerować (szczególnie w tzw. starej części) oraz jest gdzie kupić fajne pamiątki.

Bardzo podobał mi się fakt, że miejscowi nie zaczepiają tak na ulicy jak to np. ma miejsce w Egipcie. Ludzie na Krecie są bardzo życzliwi.

Co do pogody, to trafiliśmy na upały – w okresie między 2 a 9 września, było ok. 30 stopni, chociaż jak dla mnie to było znacznie więcej 🙂

Polecam wypożyczenie auta – koszt waha się od 35 do 60 EURO. Ważne jest sprawdzić czy ubezpieczenie jest w 100%, tzn czy nie ma czegoś w stylu wkład własny do jakiejś kwoty. I nie polecam dla rodziny z dzieckiem aut bez klimatyzacji – uważam że to porażka. Fotelik dla dziecka jest dodawany gratis, gdy jest takowy potrzebny.

Przepięknym miejscem do odwiedzenia jest Elafonisi, gdzie znajduje się prześliczna plaża (a właśnie muszę wspomnieć że w Agia Marina na plaży jest piasek, a nie żwirek czy kamienie !!), porównywalna do takiej jak na Karaibach – biały piasek, śliczna błękitna woda – po prostu miodzio !! Jak na błękitnej lagunie !!

Dla nas była to wyprawa na cały dzień, gdyż od naszej miejscowości do Elafonisi było ok. 80 km, z czego większość jedzie się przez góry (kolejna fajna atrakcja jadąc po górskich, wąskich drogach, które przeważnie cały czas są jak spirale).

Nie możemy wyświetlić tej galerii.

Wyjazd na tydzień nie pozwolił nam znaleźć czasu na zwiedzanie innych miejsc, ale na pewno tam wrócimy i dokończymy zwiedzanie.

Nie korzystaliśmy z wycieczek fakultatywnych, oferowanych przez biura podróży, gdyż jesteśmy nauczeni doświadczeniem że te wycieczki to przeważnie lipa za dużą kasę i ze można sobie samemu zorganizować takie wypady, taniej i bez ciśnienia że czas nas goni, albo przewodnik 🙂

Generalnie Kretę polecam. Dla mnie, dla żony i półtora rocznej córki to były bardzo fajne wakacje !!

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc w wyborze.

Witek

Tagi strony: , , ,

Napisz komentarz: