wakacje Kuba – dzień 7 zwiedzanie Hawany

zwiedzanie-hawany1.jpgwakacje Kuba

Dzień 6 – 9 marca – zwiedzanie Hawany, relacja z wyjazdu – wakacje Kuba:

Rano przelecieliśmy z powrotem do Hawany, a następnie udaliśmy się do hotelu Parque Central 5* na spotkanie z drugą częścią grupy.

Najpierw przeszliśmy przez Parque Central do Capitolu, a następnie na zwiedzanie wybraliśmy się dorożkami. Po drodze przewodnicy pokazywali nam różne zabytki Hawany.

zwiedzanie-hawany7.jpgNaszą przejażdżkę ukończyliśmy na Plaza Vieja, gdzie udaliśmy się na lunch do restauracji La Muralla. Główną atrakcją oprócz grillowanych mięs i owoców morza okazało się piwo serwowane w tak wysokich tubach, że się cała nie zmieściła na zdjęciu. W środku tuby umieszczona była dodatkowa tuba z lodem, dzięki czemu przez cały czas piwo było zimne. Muzycy pięknie przygrywali, aż Grażyna nie wytrzymała i poderwała się do tańca.

Następnie udaliśmy się na długi spacer po Habana Vieja. Odwiedziliśmy ulubioną knajpkę Hemingwaya, a także Bridget Bardot i Nat King Cole – La Bodequita del Medio, gdzie aktualnie podają niestety masowe, niedobre Mojito.

Niektórzy z nas zrobili sobie zdjęcie z najsłynniejszą Kubanką na zmianę palącą cygaro i mówiącą „one peso”.

Mówi się, że zdjęcie tej Kubanki jest częściej pokazywane w relacjach z Kuby niż jakikolwiek zabytek lub inne osoby. W ilościzwiedzanie-hawany9.jpgzwiedzanie-hawany2.jpg opublikowanych zdjęć z Kuby wygrywa jedynie Che Guevara.

Na szczęście, tuż obok barokowej katedry moim zdaniem podają najlepsze Mojito. Na szczęście pozostali uczestnicy także przyznali, że jest niezłe 🙂

Nie możemy wyświetlić tej galerii.

Wieczorem wybraliśmy się do kabaretu Tropicana. Przepiękne, super zgrabne kobiety, wspaniałe pióropusze tworzą rewelacyjne show. Duże wrażenie wywarł na nas pokaz gimnastyki akrobacyjnej w kubańskim wydaniu. Było to nieco podobne do słynnych zwycięzców programu Mam Talent –  Melkart Ball, ale akrobacje były nieco w innym stylu.

–> Kuba dzień 8 – dolina Vinales

Tagi strony: , ,

Napisz komentarz: